on stage > Events > Concert Tour 2008  > Дмитро Суховієнко, піаніст > 

Дмитро Суховієнко, піаністДмитро Суховієнко народився у 1972 р. у місті Черкаси, Україна, та, у кращих традиціях високообдарованих молодих музикантів, присвятив роки ставлення своєї особистості тривалим та інтенсивним заняттям музикою. Він почав грати на фортепіано у віці семи років і на протязі одинадцяти років навчався у Київській середній спеціальній музичній школі-інтернаті ім. М.В. Лисенка. Упродовж п’яти років він проходив інтенсивне навчання під керівництвом Всеволода Воробйова, який передав Дмитру свою глибоку пристрасть до чистої інтерпретації в традиціях Фелікса Блуменфельда. Таким чином, Дмитро став останнім із продовжувачів великих традицій фортепіанної школи Фелікса Блуменфельда, до числа знаменитих учнів якого входив і Володимир Горовіц.

Впродовж наступного року Дмитро Суховієнко вивчав та виконував камерну музику у Міжнародній музичній академії Менухіна у м. Гштаад, Швейцарія. На протязі трьох років він продовжував навчання у якості соліста під керівництвом професора Пола Коукера у Консерваторії Невшателя, став переможцем конкурсу ‚Prix de Virtuosité’ у 1999 р. У той самий період він відвідував мастер-класи Пауля Бадура-Шкода, Баррі Дугласа, Дмитра Башкірова, Філіппа Ентремона, а також брав приватні уроки у Олексія Головіна – колишнього учня Микити Магалова.

Дмитро Суховієнко набрав певної популярності, прийнявши участь у Фестивалі Менухіна у м. Гштаад у 1996 р. Наступного року він стає лауреатом першої премії Міжнародного музичного конкурсу у м. Сан-Бартоломео, Італія, лауреатом другої премії на Міжнародному конкурсі піаністів ім. Клари Шуман у Дюссельдорфі, Німеччина.

Почувши гру Дмитра Суховієнка на Музичному фестивалі у м. Біарріц у 1998 р., музичний критик Пьєр Петі написав у газеті ‚Ле Фігаро’: ‚Це є ім’я, яке варто запам’ятати’. Філіпп Ентремон стверджував, що Дмитро Суховієнко – найбільш багатообіцяючий  талант, який йому доводилось чути за останні 30 років.

Дмитро Суховієнко блискуче виступив на декількох престижних музичних фестивалях, таких як ‚Свято музики у Женеві’, Міжнародний фестиваль університетської музики у Бельфорі, ‚Музичне літо Женеви’, ‚Музичні вершини у Гштааді’, ‚Класика у Вілларі’, а також Музичний фестиваль у Санто-Домінго.

Дмитро випустив чотири компакт-диски. Перший з них був записаний у Колонному залі Київської філармонії у 1996 р., другий – у ході сольного концерту в ефірі радіостанції ‚Свісс Романд’ у Женеві в 1999 р., третій – ‚Шуберт’ – у 2003 р., та четвертий – ‚Шуман, Рахманінов’ – у 2006 р (обидва записані на студії ‚Галаксі’ в Бельгії). У 2004 р. під патронажем ЮНЕСКО був знятий документальний фільм про творче життя Дмитра.

Починаючи з моменту його знаменного дебюту спільно з Філіппом Ентремоном та Камерним оркестром Нідерландів у амстердамському Консертгебоув, Дмитро має насичений графік сольних концертів. Його запрошували грати: Страсбурзький філармонічний оркестр, Оркестр Київської філармонії, камерний оркестр ‚Лондонські солісти’, Симфонічний оркестр Дюссельдорфа, Симфонічний оркестр Львівської філармонії, Державний симфонічний оркестр Українського радіо, Регіональний оркестр Байонни і Берега Басків, Національний симфонічний оркестр Домініканської Республіки та оркестр Новосибірської державної філармонії, під керівництвом відомих диригентів, таких як Туган Сохієв, Девід Джозефовіц, Володимир Сиренко, Ніл Верон, Ксавьє Делетт та Микола Дядюра.

Окрім того, Дмитро Суховієнко виконує камерну музику спільно з такими музикантами, як П’єр Амоял.

З 2005 р. Дмитро співпрацює з компанією ‚Безендорфер’, що забезпечило йому блискучій дебют в одному з найбільш престижних концертних залів світу – у Віденській філармонії.